x تبلیغات
درمان فيستول مقعدي

درمان فيستول مقعدي

در روش فيستولوتومي با ايجاد يک برش باز طولي تمامي قسمت‌هايي که در اثر فيستول مقعدي تخريب شده‌اند به طور کامل تخليه مي‌شود.

درمان فيستول مقعدي

فيستولوتومي

رايج ترين نوع جراحي فيستول مقعد ، فيستولوتومي است. اين شامل برش در طول کل فيستول براي باز کردن آن است تا به عنوان يک زخم صاف بهبود يابد.


درمان فيستول مقعدي


جراحي فيستول مقعدي

جراحي فيستول مقعد به منظور برداشتن و حذف فيستول انجام مي شود. اکثر روش‌هاي جراحي فيستول مقعد به صورت سرپايي و بدون نياز به بستري انجام مي شود و بيمار معمولا مي تواند عصر همان روز يا روز بعد، از بيمارستان مرخص شود. اما در فيستول‌هاي بزرگ و عميق ممکن است بيمار نياز داشته باشد مدتي تحت مراقبت پس از جراحي در بيمارستان باشد. با اين حال، بيمار براي حداقل چند روز بعد از عمل جراحي نياز به استراحت براي کمک به روند بهبود خود دارد.


انواع روش هاي جراحي فيستول مقعد

باتوجه به مرحله بيماري و عمق درگيري، روش هاي جراحي مختلفي مورد استفاده قرار مي گيرد. در عمل جراحي بسته به نوع فيستول مقعد (ساده يا پيچيده) و موقعيت آن ميتوان از چندين تکنيک استفاده کرد که نوع آن بنا به تشخيص و صلاح ديد پزشک انتخاب مي شود. اين تکنيک ها عبارتند از:


روش فيستولوتومي

‎در روش فيستولوتومي با ايجاد يک برش باز طولي تمامي قسمت‌هايي که در اثر فيستول مقعدي تخريب شده‌اند به طور کامل تخليه مي‌شود. دوره نقاهت اين جراحي براي بهبودي يک الي دو ماه است. اين روش در 85 الي 95 درصد موارد استفاده مي شود.


درمان فيستول مقعدي

تکنيک استن

استن يک روش قديمي براي درمان فيستول مقعد است. که در روش سنتي با موي دم اسب يا کتان انجام مي‌شده است. در فيستول‌هاي پيچيده‌تر که قسمتي از عضله اسفنکتر را نيز درگير کرده است، يک نخ بخيه يا لوله‌ي باريک را براي مدت شش الي دوازده هفته در فيستول قرار مي‌دهند تا چرک و عفونت داخل فيستول تخليه شود. سپس در صورت لزوم جراحي قطعي مورد نياز انجام مي‌شود.


روش فلپ آدوانسمنت

اين روش معمولاً براي فيستول پيچيده و وخيم استفاده مي شود. مانند افرادي که در خطر بي اختياري مدفوع قرار دارند. در روش فلپ آدوانسمنت با بريدن قسمت‌هايي از پوست رکتوم يا مقعد اقدام به ترميم فيستول مقعدي مي‌شود.


پلاگين بيولوژيکي

پلاگين که از بافت انساني (مخاط روده انساني) ساخته شده است، براي جلوگيري از باز شدن داخلي فيستول مقعد مورد استفاده قرار مي گيرد. پلاگين را با بخيه به سر داخلي فيستول مقعد متصل مي‌کنند و از گسترش آن جلوگيري مي‌کنند. بافت جديد معمولاً در اطراف پلاگين رشد و به درمان فيستول کمک مي کند. خوشبختانه اين روش هيچ خطري براي بي‌اختياري مقعدي ندارد اما عوارضي مانند درد، تشکيل آبسه و يا احتمال جابجايي پلاگين را با خود به همراه است.


درمان دارويي فيستول مقعدي

در حال حاضر براي درمان فيستول با دارو هيچ داروي موثري شناخته نشده است. داروهايي که براي بيماران مبتلا به فيستول تجويز مي شوند فقط براي کاهش علائم و نشانه هاي بيماري مانند درد و عفونت موثرند.


از جمله اين داروها آنتي بيوتيک ها هستند که براي کاهش چرک و عفونت قبل از شروع عمل استفاده مي شود. همچنين مصرف يک دوره ي کامل آنتي بيوتيک مي تواند چرک و عفونت هاي محل فيستول را تا حد زيادي از بين ببرد و ميزان موفقيت عمل جراحي را افزايش دهد .


داروهاي ضد التهاب نيز مي توانند التهابات ناشي از فيستول را تا حد زيادي از بين ببرند.


براي تسکين دردهاي فيستول مقعدي هم مي توان از داروهاي مسکن فاقد کدئين استفاده کرد.


تکنيک هاي Seton

اگر فيستول شما از قسمت قابل توجهي از عضله اسفنکتر مقعدي عبور کند ، جراح ممکن است در ابتدا توصيه کند که يک ستون قرار دهيد.


ستون يک تکه نخ جراحي است که به مدت چند هفته در فيستول باقي مي ماند تا باز بماند.


اين باعث مي شود که تخليه شود و به بهبود آن کمک مي کند ، در حالي که نيازي به برش عضلات اسفنکتر نيست.


ستون هاي شل باعث تخليه فيستول مي شوند اما آنها را درمان نمي کنند. براي درمان فيستول ، ممکن است از ستون هاي سفت تري براي بريدن فيستول به آرامي استفاده شود.


اين ممکن است به چندين روش نياز داشته باشد که جراح مي تواند با شما صحبت کند.


يا ممکن است انجام چندين روش فيستولوتومي ، هر بار باز کردن قسمت کوچکي از فيستول يا درمان متفاوت را پيشنهاد دهند.


آيا فيستول مي تواند به خودي خود بهبود يابد؟

دستگاه هاي فيستول بايد درمان شوند زيرا به خودي خود بهبود نمي يابند. اگر به مدت طولاني درمان نشود خطر ابتلا به سرطان در دستگاه فيستول وجود دارد. درمان اکثر فيستول ها ساده است.


کدام آنتي بيوتيک براي فيستول بهتر است؟

آنتي بيوتيک ها ممکن است براي درمان فيستول مقعدي ضروري باشند ، به خصوص اگر بيمار علائم سيستميک داشته باشد. به نظر مي رسد درمان آنتي بيوتيکي پيشگيري کننده بعد از عمل به مدت 7-10 روز (به عنوان مثال ، سيپروفلوکساسين ، مترونيدازول) يک قسمت اصلي در جلوگيري از فيستول مقعد پس از برش و تخليه آبسه پريانال باشد.


آيا فيستول با دارو قابل درمان است؟

وقتي يک فيستول مقعدي گرفتيد ، آنتي بيوتيک ها به تنهايي نمي توانند آن را درمان کنند. براي بهبود فيستول بايد جراحي کنيد. گزينه هاي درمان جراحي عبارتند از: فيستولوتومي.


چگونه مي توانم فيستول خود را در خانه بدون جراحي درمان کنم؟

روغن درخت چاي به دليل خواص ضد باکتريايي ، ضد ويروسي ، ضد ويروسي ، ضد عفوني کننده و ضد التهاب مشهور است و اين ماده را به يکي از بهترين داروهاي خانگي فيستول تبديل مي کند. قدرت شفابخشي آن به آن اهميت زيادي در ميان بسياري از محصولات دارويي و سلامتي داده است. مي توانيد از روغن درخت چاي به عنوان يک مرهم طبيعي استفاده کنيد.


کدام پماد براي فيستول بهتر است؟

يک داروي محبوب پماد نيتروگليسيرين است که روي کانال مقعد قرار مي گيرد. اين همان دارويي است که براي آنژين کرونر استفاده مي شود ، اما مهم است که نيتروگليسيرين رقيق شود. نيتروگليسيرين با بهبود جريان خون کار مي کند.


تخليه فيستول چه رنگي است؟

نوع تخليه فيستول را ارزيابي و مستند کنيد. بو ، رنگ و قوام زهکشي به شما کمک مي کند تا منشا فيستول را تعيين کنيد. اين ، به نوبه خود ، به شما امکان مي دهد يک سيستم کيسه گذاري مناسب طراحي کنيد. در مورد خانم باخ ، زهکشي مايع است و رنگ سبز آن نشان مي دهد که از روده کوچک است.


آيا بدون جراحي مي توانيد با فيستول زندگي کنيد؟

در بعضي موارد ، فيستول ممکن است بسته شود ، اما دوباره باز مي شود. به طور معمول فيستول ها بدون درمان به خودي خود بهبود نمي يابند


چگونه مي توانم درد فيستول را کاهش دهم؟

حمام گرم منظم همچنين مي تواند درد و ناراحتي فيستول را تسکين دهد. اطمينان حاصل کنيد که پس از هر بار استفاده از وان حمام را تميز کنيد تا از خطر عفونت جلوگيري کنيد. پيشنهادات قابل حمل (معروف به حمام سيتز) مي توانند به تميز نگه داشتن منطقه کمک کنند.

بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 1
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 1
بازدید ماه گذشته : 54
بازدید سال گذشته : 266
کل بازدید : 481