x تبلیغات
سوالات و پرسش هاي رايج در مورد بيماري هموروئيد ترومبوزه

سوالات و پرسش هاي رايج در مورد بيماري هموروئيد ترومبوزه

کشش مداوم بافت در راست روده باعث ضعف و نازک شدن ديواره رگ هاي خوني مي شود.

سوالات و پرسش هاي رايج در مورد بيماري هموروئيد ترومبوزه

آيا بواسير ترومبوز جدي است؟

بواسير ترومبوز خطرناک نيست ، اما مي تواند باعث درد و التهاب شديد شود. اگر بيش از حد مملو از خون شود ، هموروئيد مي تواند ترکيده شود.

بواسير ترومبوتيک چيست؟

هموروئيد ترومبوز شده بواسيري است که با لخته هاي خون پر شده است. کانال مقعدي فرد با رگ هاي خوني پوشانده شده است. وقتي اين عروق خوني متورم يا متورم مي شوند ، مي توانند بواسير ايجاد کنند. بواسير مي تواند در قسمت داخلي مقعد باشد يا در خارج مقعد ايجاد شود.

اگر هموروئيد ترومبوز شده را درمان نکنيد چه اتفاقي مي افتد؟

اگرچه ممکن است لخته خون طي چند روز تا چند هفته دوباره در بدن جذب شود ، اما در صورت عدم بازجذب کامل ترومبوز ممکن است عوارضي ايجاد شود. در صورت عدم درمان ، درمان سريع بواسير خارجي ترومبوز شده براي جلوگيري از از دست دادن خون و آسيب به بافت اطراف ضروري است.

چگونه مي توانيد بفهميد که دچار بواسير ترومبوز شده ايد؟

علائم هموروئيد ترومبوز شده. بواسير ترومبوز شده معمولاً به صورت يک توده کوچک در قسمت خارجي مقعد ظاهر مي شود. لخته خون داخل آن را تيره و مايل به آبي نشان مي دهد. بواسير ترومبوز شده متفاوت از ساير بواسيرها است.

بواسير درجه 4 چيست؟

بواسير: در اين مورد ، بواسير داخلي در خارج از مقعد قرار دارد. آنها حتي پس از هل دادن مجدد به داخل دوباره دچار افتادگي مي شوند.

آيا بواسير مي ترکد؟

اگر يک لخته خون در داخل هموروئيد ايجاد شود ، مي تواند ترومبوز شده و در نهايت ، هنگامي که فشار داخلي افزايش مي يابد (در هنگام فشار بيش از حد از يبوست يا اسهال) ، منفجر شود.

داخل هموروئيد چيست؟

بواسير رگهاي متورم شده در راست روده يا مقعد است. بواسير داخلي در داخل راست روده ايجاد مي شود و معمولاً بدون درد است ، اما همچنان ممکن است خونريزي کند. بواسير خارجي در اطراف مقعد ايجاد مي شود و بيشتر دردناک است. آنها مي توانند باعث خارش و خونريزي شوند و اغلب باعث ناراحتي حرکات روده مي شوند.

براي درمان يا جراحي هموروئيد ترومبوزه يا همان هموروئيد خارجي پيش چه پزشکي مي تونم برم که دکتر بلافاصله خودش تشخيص بده؟

شما مي توانيد به يک متخصص جراحي عمومي و يا به کلينيک ليزر شفا مراجعه نمائيد که هر دو بيماري اي که ذکر کرديد را درمان کنند ولي بطور کلي هموروئيد خارجي با ترومبوزه متفاوت هست ولي براي درمان هر دو مي توانيد به يک پزشک متخصص جراحي عمومي دکتر تاجبخش يا پزشک نزديک خود و يا به کلينيک ما مراجعه نمائيد.

چرا مدام دچار بواسير ترومبوز مي شوم؟

کشش مداوم بافت در راست روده باعث ضعف و نازک شدن ديواره رگ هاي خوني مي شود. با گذشت زمان ، ممکن است اين عروق خوني متورم و برآمده از تجمع خون ، که منجر به بواسير مي شود. هنگامي که خون در وريد متورم گير مي کند ، لخته هاي خون ايجاد مي شود و بواسير ترومبوز ايجاد مي شود.

چه غذاهايي باعث بواسير مي شود؟

اگرچه لزوماً فيبر کمي ندارد ، اما غذاي تند ممکن است درد و ناراحتي مربوط به بواسير را افزايش دهد.

غذاهاي کم فيبر که بايد از آنها اجتناب کنيد عبارتند از:

محصولات لبني. اينها شامل شير ، پنير و انواع ديگر است.

آرد سفيد.

گوشت قرمز.

گوشت هاي فرآوري شده.

غذاهاي سرخ کرده.

غذاهاي شور.

آيا بواسير ترومبوز شده مي تواند خود به خود بهبود يابد؟

بسياري از بواسيرهاي ترومبوز شده در چند هفته خود به خود از بين مي روند. در صورت خونريزي مداوم يا بواسير دردناک ، با پزشک خود مشورت کنيد. درمان احتمالي ممکن است شامل بانداژ ، بستن يا برداشتن (هموروئيدکتومي) باشد.

آيا بواسير خارجي مي تواند سرطاني باشد؟

خير. بواسير منجر به سرطان نمي شود. با اين حال ، نشانه اوليه براي بسياري از افراد که ممکن است از بواسير رنج ببرند ، خون در مدفوع ، روي دستمال توالت يا کاسه توالت بعد از اجابت مزاج است.

منبع:

https://www.drtajbakhsh.ir/answer-question-thrombosed-hemorrhoid/

بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 4
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 4
بازدید ماه گذشته : 57
بازدید سال گذشته : 269
کل بازدید : 484